Acer Swift Go 16 AI (SFG16-I71-75VK) - Copilot+ PC - Windows 11 Home - Intel® Core™ Ultra 7 processor 355 - NPU Intel® AI Boost up to 49 TOPS - 16 GB LPDDR5X Memory On Board + N/A - 512GB PCIe NVMe SSD PM4 + N/A - 16" WUXGA 1920x1200 16:10 OLED Glare DCI-P3 95% 300nits Support TÜV Low blue/Eyesafe -... celý popis
Dostupnost
Není skladem
bez DPH
Číslo produktu:ACP00642
EAN kód:4711474998453
Výrobce:Acer
Kompletní specifikace
Acer Swift Go 16 AI (SFG16-I71-75VK) - Copilot+ PC - Windows 11 Home - Intel® Core™ Ultra 7 processor 355 - NPU Intel® AI Boost up to 49 TOPS - 16 GB LPDDR5X Memory On Board + N/A - 512GB PCIe NVMe SSD PM4 + N/A - 16" WUXGA 1920x1200 16:10 OLED Glare DCI-P3 95% 300nits Support TÜV Low blue/Eyesafe - Intel® Graphics - Wifi 7 802.11be 2x2 MIMO ICPS + BT 5.4 - 5MP (2880x1800) IR TNR Camera with 2Mic.with camera shutter - Backlight KB - 2x USB Type-C™ port supporting: USB4® 40Gbps / Thunderbolt™ 4 / DisplayPort over USB-C / USB charging 5 V; 3 A / DC-in port 9 / 12 / 15 / 20 V; 100 W - 1x USB 3.2 Gen2 - 1x USB 3.2 Gen1 - HDMI 2.1 - Corning® Gorilla® Glass touchpad - Copilot Key (AI) - Acer Sense App - 71Wh Li-ion battery - NO Adapter (use 100W USB Type-C AC Adapter) - Titanium Gray Aluminium LCD + bottom cover + Mg-Al KB cover - 1,36 kg